Rusya Federasyonu Avukatlar Odası’ndan ‘Savaşa Hayır’ Açıklaması

Rusya Federasyonu Avukatlar Odası (FPA) savaş karşıtı bir açıklama yayınladı. Rusya Federasyonu’ndaki avukatların çatı kuruluşu olan FPA’nın sitesinde yayınlanan açıklamada çarpıcı ifadelere yer verildi. Sivillerin de öldüğü ‘trajik olaylar, Putin rejiminin tezlerinin aksine ‘komşu ülkede, kardeş insanlarla’ yaşandığı belirtildi. Rusya’nın dünya savaşlarında yaşadığı acı tecrübelere vurgu yapılan açıklamada, düşmanlıklara son verilip barış müzakerelerinin başlatılması çağrısında bulunuldu.

“Bugün sadece askerlerin değil sivillerin de öldüğü korkunç, trajik olaylara tanık oluyoruz. Bütün bunlar komşu ülkede kardeş insanlarımızla oluyor. Bu tür olaylar 21. yüzyılda olamaz, geçen yüzyılda dedelerimiz, büyük dedelerimiz barış için çok yüksek bedeller ödedi. Herkesi düşmanlıkları durdurmaya ve barış görüşmelerini başlatmaya çağırıyoruz.”

FPA Konseyi Üyeleri RF Yu.S. Pilipenko, V.V. Mantar, G.M. Reznik, E.V. Semenyako, V.V. Klyuvgant, M.N. Tolcheev, S.I. Volodina, E.G. Avakyan, K.E. dobrinin

Açıklamanın ilk imzacısı Rusya Federasyonu Avukatlar Odası Başkanı Yuri Sergeevich Pilipenko oldu. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, 25 Mayıs 2020’de yayınladığı bir kararname ile Yuri Sergeevich Pilipenko’ya, “Rusya’nın Onurlu Avukatı” unvanını vermişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*